بزرگترین کارخانه تولید بتن آماده استاندارد در کرمان

درباره کارخانه بتن سازان :

– ارائه خدمات مشورتی به هیئت مدیره – اجرای کلیه مصوبات هیئت مدیره – تصویب نهایی نمودار سازمانی – تصویب احکام انتصاب کلیه مشاغل – به تصویب رساندن و انتشار روشهای اجرایی و نظامنامه کیفیت – انجام هماهنگی های لازم در راستای ممیزی های داخلی و خارجی و حمایت مستمر از ممیزان داخلی شرکت – مسئولیت هدایت و رهبری کارخانه برای نیل به اهداف تنظیم شده ، بر اساس خط مشی شرکت ، برنامه های تصویبی – تعیین دیگر اهداف کمی و کیفی و برنامه ریزی فعالیتها و امور ، برای دستیابی به اهداف – سازماندهی قسمتهای مختلف تولید و پشتیبانی مرتبط با تولید و انتخاب افراد برای راهبری قسمتهای مختلف – بهبود وضعیت سازماندهی و اجرایی بخشهای مختلف از طریق ایجاد و اعمال نظامها و سیستم های مناسب برای کار – ایجاد زمینه های مساعد مادی و روحی و ایجاد انگیزش برای ارتقاء سطح کارایی پرسنل و ایجاد محیط اخلاقی مناسب برای کار – ایجاد زمینه های مناسب جهت جذب پرسنل متخصص برای شرکت – کنترل و نظارت و اطمینان از حسن انجام وظیفه واحدهای مختلف شرکت – نظارت بر استفاده مناسب از امکانات مختلف و نگهداری صحیح دارائیها و اموال شرکت – نظارت بر تهیه و تنظیم گزارشهای مالی و عملکرد سالیانه ، ترازنامه ، حساب سود و زیان و سایر حسابهای مالی و ارائه گزارشهای توجیهی مربوط به هیئت مدیره – ایجاد هماهنگی های لازم بین مدیریتها و قسمتهای مختلف شرکت به منظور رفع مشکلات و تنگناهای موجود – تفویض اختیار وظایف مدیریت در جهت دستیابی به اهداف شرکت – امضاء قراردادها و تصویب قراردادهای فروش – تأمین منابع مورد نیازشامل نیروی انسانی و تجهیزات مناسب – تعیین اولویت آموزشهای افراد و تخصیص بودجه متناسب با امکانات شرکت – تایید اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه –  تصویب خریدهای شرکت – تصویب نمودار سازمانی شرکت و تعیین مسئولیت و اختیارات کارکنان – ارائه گزارشات مورد نیاز به هیئت مدیره

– جستجوی مشتریان جدید – برقراری روابط جدید با مشتریان جدید و نگهداشت روابط موجود با مشتریان فعلی – مدیریت کردن و درک و تفسیر نیازها و خواسته های مشتریان – ارزیابی و تحلیل نقل قول های مشتریان – مذاکرات مربوط به شرایط قراردادها – مذاکره و به پایان رساندن جریان فروش با در نظر گرفتن شرایط مختلف توافق بین طرفین – مدیریت و ادارۀ حسابهای مشتریان – تجزیه تحلیل هزینه ها و فروش ها – آماده سازی گزارش های فروش – دستیابی مرتب به اهداف فروش – ثبت و نگهداری اطلاعات تماس مشتریان – هماهنگی بین پروژه های مختلف فروش – حمایت و پشتیبانی از فعالیت های بازاریابی – ارائه و پرزنت تخصصی و فنی مبنی بر اینکه محصولات چگونه پاسخ گوی نیازهای مشتریان هستند. – ایجاد ارتباط با سایر اعضای تیم فروش و متخصصان فنی شرکت – حل مشکلات مشتریان

– اعمال نظارت مالی بر هزینه های مختلفی که برای واحدها انجـام می شود از نظر انطباق با آئین نامه و سایر مقررات عمومی و دستورالعمل های صادره و بررسی صحت و سلامت آنها در ارتباط با پرداخت صورتحساب ماهیانه قراردادها و هزینه های آگهی مناقصه و غیره – ثبت هزینه ها و عملیات مالی بصورت روزانه در دفاتر حسابداری و بررسی و تنظیم و نگهداری حسابها و تفکیک انواع هزینه ها براساس قسمتهای مختلف تحت پوشش سازمان مرکزی  – پرداخت حقوق و مزایا و اضافه کار و مأموریت کارکنان و سایر هزینه های پرسنلی  – تنظیم و جمع بندی لیست های مربوطه بمنظور واریز بموقع به بانک جهت پرداخت به پرسنل  – ارسال کسورات قانونی مربوط به حقوق از جمله مالیات و بازنشستگی و سایر بدهیهای متعلقه با تنظیم لیست های مربوطه به سازمانهای ذیربط – تهیه و تنظیم تراز مالی در پایان هر ماه و بررسی صورت مغایرت بانکی بمنظور وضعیت چک های صادره و مشخص نمودن چک های وصول نشده بین راهی به جهت تطبیق موجودی حساب بانک با دفاتر حسابداری براساس صورتحساب دریافتی از بانک – بررسی و کنترل کلیه اسناد هزینه با تهیه صورت ریز و سند مادر بمنظور ارسال به اداره رسیدگی 

– کنترل طرح محصول و هم چنین طرح فرایند – کنترل مواد ورودی -کنترل حین تولید به منظور اقدامات پیشگیرانه -مطالعات ویژه در فرایند با هدف ریشه یابی مشکلات اصلی

– واحد کنترل کیفیت یعنی انجام تمامی امور مربوط به پیشبرد اهداف کیفی کسب و کار که معمولا در خط مشی و نظامنامه کیفیت سازمان ارائه می گردد – هدف نهایی این واحد، برنامه ریزی و اجرای برنامه های تدوین شده برای تحقق نیازمندی های فنی و کیفی موسسه، الزامات قانونی و استانداردهای اجباری و همچنین برآورده ساختن خواسته های کیفی مشتریان می باشد. – این واحد شامل فعالیت هایی چون برنامه ریزی و نظارت بر انجام بازرسی و آزمون در کلیه فرآیندهای عملیاتی و هماهنگی با سایر واحدها به منظور بهبود بخشیدن سطح کیفیت تولید و توسعه فرهنگ کیفیت در سطح شرکت می باشد.

بچینگ پلانت طرح لیبهر آلمان، با قابلیت تولید ۶۰ متر مکعب بتن آماده در ساعت، دارای حجم دیگ میکسر ۱ متر مکعب، فول اتوماتیک

بچینگ پلانت در حقیقت هستهٔ اصلی کارخانه تولید بتن را تشکیل می‌دهد. بچینگ پلانت با استفاده از پمپ‌های تعبیه شده بر روی دستگاه سیمان را از سیلو و سنگدانه‌های پشت دریجه را از دپو (درگلاینی)، با نسبت‌های مشخص به داخل دیگ بتن ریخته و با استفاده از پمپ آب، مقدار معین عبوری از کنتور آب را نیز به داخل دیگ هدایت میکند.

بچینگ پلانت راه ماشین، با قابلیت تولید بتن آماده خشک و تر، دارای سرعت بالا در تولید

این بچینگ پلانت قسمت اصلی دیگری از کارخانه را تشکیل می‌دهد. بچینگ پلانت با استفاده از پمپ‌های تعبیه شده در کنار دستگاه، سیمان را از سیلو، سنگدانه‌ها را با باسکول دقیق و سیستم نواری و آب راا با استفاده از پمپ، به مقدار معین به داخل دیگ هدایت میکند.

 

 

 

 

از نظر اصطلاح معمول در کارگاه‌ها و کارخانه ها، سنگدانه‌های مورد استفاده در تولید بتن به سه گروه ماسه، شن نخودی و شن بادامی طبقه بندی می‌شوند. این مصالح از معادن توسط ماشین آلات مخصوص حمل میشوند تا در ایستگاه تولید بتن در محوطه‌های کاملا جدا از یکدیگر ذخیره گردند و در هنگام ساخت بتن، اختلاط سنگدانه‌ها با نسبت دقیق و مشخص صورت می‌گیرد. در محل دپو، مصالح سنگی با لودر جابه جا میشوند تا جهت ورود به بچینگ پلانت توسط  نوار نقاله و یا دراگلاین به خط تولید منتقل شوند.

جهت نگهداری سیمان مورد استفاده در ساخت بتن، از سیلو های نسبتاً بلندی که بر روی پایه‌هایی بتنی نصب شده اند استفاده میشود. در این کارخانه از سیلوهایی با ظرفیت متفاوت استفاده می شود. تعداد سیلوهای موجود به انواع سیمان مورد استفاده (تیپ ۲ و ۵ و …)  و میزان تولید هر خط  بستگی دارد.

مخازن آب و مواد افزودنی مایع در کنار  هر بچینگ پلانت قرار دارد . به وسیلهٔ پمپ، آب و مواد به داخل دیگ ها هدایت می‌شوند. کنتور  موجود در مسیر مقدار را بطور دقیق اندازه گیری میکند.

 

 

 

 

 

 

 

 

وزن مصالح ورودی و بتن تولیدی به صورت دقیق توسط دستگاه باسکول (پند کاسپین) موجود در ورودی کارخانه کنترل میگردد. این باسکول دارای ۶ لودسل Flintec آلمان (دارای استانداردهای معتبر OIML/CE/EX/NMi) استو ظرفیت این باسکول ۵۰ تن باو دارای دقت ۵ کیلوگرم میباشد.

ساعات کار کارکنان شرکت بتن سازان با زمان صرف غذا منطبق میباشد در نتیجه دارای محلی مستقل جهت غذاخوری مطابق با شرایط و ضوابط استاندار میباشد.
وسعت محل غذاخوری متناسب با تعداد کارکنان است و محیط کاملا بهداشتی و قابل شستشو  میباشد .
محل غذا خوری و نمازخانه و استراحتگاه  دارای تهویه مناسب مجهز به وسایل گرمایشی و سرمایشی ، متناسب با فصل و دارای منابع روشنایی کافی میاشند و همیشه پاکیزه و تمیز نگهداری میشوند.