مرحوم حاج حسن انجم‌شعاعمرحوم حاج حسن انجم‌شعاع در سال ۱۳۰۴ در روستای رباط کرمان متولد شد. ده ساله بود که جهت کار به شهر کرمان آمد و در کار بنایی مشغول بکار شد. نامبرده همراه با کار تحصیلات شبانه خود را نیز آغاز نمود. زمان زیادی طول نکشید تا به عنوان یک بنا مطرح و صاحب نظر در شهر معروف شود. درکنارساخت و ساز منازل و ساختمان‌های اداری بدلیل داشتن اطلاعات و معلومات کافی درمورد ساختمان به عنوان کارشناس رسمی و ارزیابی بانکی انتخاب شد.

بتونیر قدیمی با توجه به آینده بینی که داشت همراه با بقیه کارهای ذکر شده درسال ۱۳۳۰ جزء اولین افرادی بود که کارگاه تولید موزائیک و فرآورده‌های سیمانی را بنام سیمانکاری انجم شعاع در کرمان افتتاح نمود و شروع به تولید انواع اقلام بتنی مانند پله، لوله، جدول و … نمود.

سیمانکاری انجم‎‌شعاع در سال ۱۳۴۳ تصمیم گرفت که با تاشرکت ساختمانی محمدیانسیس شرکت ساختمانی فعالیت‌های خود را توسعه دهد و به همین منظور شرکت ساختمانی محمدیان را تاسیس و طی ۴۰ سال فعالیت راهسازی در استان کرمان پروژه‌های متعددی را با موفقیت انجام و تحویل داده. یکی از آخرین پروژه‌های شرکت محمدیان احداث ۵۰ کیلومتر بزرگراه سیرجان-کرمان بود. علی رغم داشتن رتبه یک راهسازی و ماشین آلات مجهز و پرسنل متخصص متاسفانه در سال ۱۳۸۳ حاج حسن انجم‌شعاع به دلایل مختلف تصمیم به واگذاری شرکت محمدیان نمودند.
هم زمان با کارهای راهسازی شرکت محمدیان در ۱۳۶۲ اولین مرکز تولید بتن آماده را در شهر کرمان در اول جاده ماهان با یک دستگاه بچینگ پلانت KABAG آلمانی آغاز و بتن آماده محمدیان را تاسیس نمود که بدلیل حجم کار زیاد راهسازی فعالیت آن مجموعه به حالت تعلیق درآمد.

واحد تولید بتون آماده محمدیان خلاصه اینکه یک عمر کار در امر ساخت و ساز و آشنایی به فرآوردهای سیمانی و تولید بتن، مرحوم حاج حسن انجم‌شعاع تجربه‌های خود را در اختیار شرکت بتن سازان قرار داد که این شرکت در عرصه تولید بتن آماده در شهر کرمان جزء اولین‌ها باشد که الحمدالله اینگونه نیز شده است. در ۸۶/۹/۱۱ مرجوم حاج حسن انجم‌شعاع بدلیل کهولت سن از هیئت مدیره شرکت بتن سازان استعفا نمود و متاسفانه این مرد بزرگ، خیر و پیشکسوت صنعت ساختمان و راهسازی شهرکرمان در ۸۹/۳/۲۳ چشم از جهان فروبست. یادش برای همیشه گرامی باد.

حاج حسن انجم‌شعاع